1. Sınıf Okuma Anlama Metni – 06 (Talihsiz Kaza)

Okuma anlama metinleri okumak, hem eğlenceli hem de öğretici bir süreçtir. Okuma anlama becerisi, hayat boyu öğrenmenin temelidir. Bu nedenle, okuma anlama metinleri okumaya ve anlamaya özen göstermek gerekir.

  • 05 Mart 2024
  • 171 kez görüntülendi.
1. Sınıf Okuma Anlama Metni – 06 (Talihsiz Kaza)

OKUMA ANLAMA METNİ

Okuma anlama metinleri okumak, hem eğlenceli hem de öğretici bir süreçtir. Okuma anlama becerisi, hayat boyu öğrenmenin temelidir. Bu nedenle, okuma anlama metinleri okumaya ve anlamaya özen göstermek gerekir. Okuma anlama metinlerimiz 2025 Eğitim öğretim yılında uygulanacak öğretim programında yer alan temalardaki değerler ele alınarak yazılmıştır. Bu metnimiz Güzel Davranışlarım temamızda yer alan kavramlardan sadece birini içermektedir.

TALİHSİZ KAZA

Ali, Ayşe ve Hasan, okulun bahçesinde yakalamaca oyunu oynuyorlardı. Hasan, bahçede koşarken aniden yere düştü; ayağı burkulmuştu. Ali ve Ayşe hemen onun yanına gittiler. Hasan acılar içinde kıvranıyordu. Hasan’a acısını unutturmak için onunla konuştular ve moral verdiler. Nöbetçi öğretmen gelip olaya müdahale etti. Hasan’ı hastaneye götürmesi için ambulans çağırdı. Hasan, olaydan iki gün sonra okula sağlıklı bir şekilde döndü. Ali, Ayşe ve Hasan, başkalarına da zarar verecek oyunlar oynamayacaklarına dair aralarında söz verdiler. Okul müdürü, üç arkadaşın birbirine merhametli ve yardımsever davranışlarını öğrenince onları ödüllendirdi ve verdikleri söz için de onları tebrik etti. Üç arkadaş, yardım etmenin ve merhamet göstermenin güzel bir davranış olduğunu arkadaşlarına göstermenin gururunu yaşadılar.

 

FACEBOOK GRUBUMUZA KATILMANIZI BEKLİYORUM. KATILMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Lütfen çalışmalarla ilgili beğeni ve yorumlarınızı belirtmeyi unutmayın.

Özgün ve yeni içerik anlayışıyla ücretsiz.

Çalışmalarımın iznim olmadan farklı platformlarda paylaşılması kesinlikle yasaktır.

TİCARİ AMAÇLI ÇOĞALTILMASI İZNE TABİDİR.

İndirmek için linke tıklayınız.

DOSYAYI İNDİR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.