1. Sınıf Okuma Anlama Metni – 07 (Dürüstlük)

Okuma anlama metinleri okumak, hem eğlenceli hem de öğretici bir süreçtir. Okuma anlama becerisi, hayat boyu öğrenmenin temelidir. Bu nedenle, okuma anlama metinleri okumaya ve anlamaya özen göstermek gerekir.

  • 05 Mart 2024
  • 375 kez görüntülendi.
1. Sınıf Okuma Anlama Metni – 07 (Dürüstlük)

OKUMA ANLAMA METNİ

Okuma anlama metinleri okumak, hem eğlenceli hem de öğretici bir süreçtir. Okuma anlama becerisi, hayat boyu öğrenmenin temelidir. Bu nedenle, okuma anlama metinleri okumaya ve anlamaya özen göstermek gerekir. Okuma anlama metinlerimiz 2025 Eğitim öğretim yılında uygulanacak öğretim programında yer alan temalardaki değerler ele alınarak yazılmıştır. Bu metnimiz Güzel Davranışlarım temamızda yer alan kavramlardan sadece birini içermektedir.

DÜRÜSTLÜK

Yade, aldığı kitabı okumak için sabırsızlanıyordu. Akşam okuma saatinde aldığı kitabı okumaya başladı. Okuduğu kitapta, dürüst insanların yalan söylemeyeceği, hırsızlık yapmayacağı, insanları aldatmayacağı yazıyordu. Yapılan bir hata yüzünden belki ceza alabilirsin. Ama bunu yaparsak kendimizi daha iyi hissederiz. şeklinde örnekler veriliyordu. Yade kitabını bitirince, hayatımızın her alanında dürüst olmamız gerektiğini anladı. Dürüst olmanın, bizi iyi bir insan yapacağını öğrendi.
Arkadaşı Asya’nın okuduğu kitaptaki gibi dürüst biri olduğunu düşündü. Dürüst bir arkadaşı olduğu için çok mutlu oldu.

Dürüstlük

 

FACEBOOK GRUBUMUZA KATILMANIZI BEKLİYORUM. KATILMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Lütfen çalışmalarla ilgili beğeni ve yorumlarınızı belirtmeyi unutmayın.

Özgün ve yeni içerik anlayışıyla ücretsiz.

Çalışmalarımın iznim olmadan farklı platformlarda paylaşılması kesinlikle yasaktır.

TİCARİ AMAÇLI ÇOĞALTILMASI İZNE TABİDİR.

İndirmek için linke tıklayınız.

 

DOSYAYI İNDİR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.