2. Sınıf Matematik Çarpma İşlemi Problemleri

Bu çalışmada doğal sayılarla çarpma işlemi problemlerini çözme becerisini geliştirmeye yönelik etkinlikler yer aldı. Çalışamadan 4 – 5 soru örneği

  • 15 Mart 2019
  • 8.102 kez görüntülendi.
2. Sınıf Matematik Çarpma İşlemi Problemleri

ÇARPMA İŞLEMİ PROBLEMLERİ

Bu çalışmada doğal sayılarla çarpma işlemi problemlerini çözme becerisini geliştirmeye yönelik etkinlikler yer aldı. Çalışamadan 4 – 5 soru örneği yayınlayacağım. Çalışma hakkında fikir sahibi olmanız için. Bu çalışmada değerli öğretmen arkadaşım Osman Mehmet EROL hocama katkısı için ayrıca teşekkür ederim.

Problem: Defne’nin 5 tane defteri vardır. Defne’nin defterlerinin 9 katı 40’dan kaç fazladır?

Problem : Viyan günde 8 kilometre yol yürümektedir. Annesi Viyan’nın yürüdüğü yolun 9 katı yürümektedir? Viyan ve annesi günde kaç kilometre yol yürümektedir?

Problem : Gülan’ın ağacının 6 tane dalı vardır. Her dalda da 5 tane elma vardır. Her elmanında 3 tane çekirdeği vardır. Gülan’ın ağacının toplam kaç çekirdeği vardır?

Problem : Hasan dayının bir kayısı ağacında 9 kasa kayısı olmaktadır. Hasan amcanın 4 kayısı ağacındaki kasa sayısı 45 sayısından kaç eksik olur?

Problem : Bir baloncu parkta oyun oynayan 6 çocuğa 4’er balon satmıştır. Çocuklar aldıkları balonların 8 tanesini patlatmıştır. Çocuklarda kaç balon kalmıştır?

Bu çalışmamıza ait görsel aşağıdadır. Çalışmanın tamamına ulaşmak için sayfanın sonunda yer alan İNDİR butonuna tıklamanız yeterlidir. Çalışmanın tamamı özgün ve konu anlatımlı olarak hazırlanmıştır.

Çarpma problemi konu anlatımlı

2. Sınıf Çarpma İşlemi Problemleri

ÇALIŞMA İLE İLGİLİ YORUMLARI SAYFANIN ALTINDAKİ YORUM KISMINA YAZABİLİRSİNİZ.

FACEBOOK GRUBUMUZA KATILMANIZI BEKLİYORUM. KATILMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Lütfen çalışmalarla ilgili beğeni ve yorumlarınızı belirtmeyi unutmayın.

Özgün ve yeni içerik anlayışıyla ücretsiz.

Çalışmalarımın iznim olmadan farklı platformlarda paylaşılması kesinlikle yasaktır.

TİCARİ AMAÇLI ÇOĞALTILMASI İZNE TABİDİR.

İndirmek için linke tıklayınız.

 
 


 
DOSYAYI İNDİR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.