2. Sınıf Türkçe Hikaye Yazma Çalışması 1

Dil öğretimi dinleme, konuşma, okuma-anlama, görsel okuma, yazılı anlatım ve  dilbilgisi gibi birbirini destekleyen altı temel beceri alanından oluşmaktadır.

  • 16 Eylül 2018
  • 5.274 kez görüntülendi.
2. Sınıf Türkçe Hikaye Yazma Çalışması 1

Hikaye Yazma

Dil öğretimi dinleme, konuşma, okuma-anlama, görsel okuma, yazılı anlatım ve  dilbilgisi gibi birbirini destekleyen altı temel beceri alanından oluşmaktadır. Bu beceri alanlarından yazma, en son edinilen ve tüm beceri  alanlarını kapsayan bir özelliğe sahiptir. Öğrencinin iyi ve doğru yazması, yazmadan zevk alması ve yazma tekniğini edinmesi, yazılı anlatımın temeli olan dil kurallarını, sözcük, cümle ve paragrafta doğru kullanması için yeterli bilgi ve beceriyi edinmesini gerektirir.

 

Yazılı anlatımın öğretimi dili öğretmeninin en önemli parçalarından biri olup en zor olanlarından biridir. Bu sebeple öğrencilerimize hem yazılı anlatım hem de yazma çalışmaları için bir dizi etkinliklerin ilki olan hikaye yazma etkinliğini hazırladım. Görselleri ve konuları araştırmalar sonucu kendi sınıfıma uyarladım. Zaten birçok fikir başkalarından esinlenerek ve araştırarak ortaya çıkıyor. Size hayırlı olsun.


Yazma çalışması


 

FACEBOOK GRUBUMUZA KATILMANIZI BEKLİYORUM. KATILMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Lütfen çalışmalarla ilgili beğeni ve yorumlarınızı belirtmeyi unutmayın.

Özgün ve yeni içerik anlayışıyla ücretsiz.

Çalışmalarımın iznim olmadan farklı platformlarda paylaşılması kesinlikle yasaktır.

TİCARİ AMAÇLI ÇOĞALTILMASI İZNE TABİDİR.

İndirmek için linke tıklayınız.

DOSYAYI İNDİR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.