2. Sınıf Türkçe Okuma Anlama Metni – 11

İlköğretim yıllarında kazanılan okuma anlama becerisi öğrencinin yasamı boyunca tüm öğrenmelerini olumlu ya da olumsuz yönde etkilemektedir. Bu etki

  • 19 Mart 2019
  • 5.284 kez görüntülendi.
2. Sınıf Türkçe Okuma Anlama Metni – 11

OKUMA ANLAMA METNİ

“İlköğretim yıllarında kazanılan okuma anlama becerisi öğrencinin yasamı boyunca tüm öğrenmelerini olumlu ya da olumsuz yönde etkilemektedir. Bu etki okuduğunu anlama becerisi gelişmiş bireylerin derslerine olumlu olarak yansırken, okuduğunu anlama becerisi gelişmemiş olanların ise derslerine olumsuz yönde yansımaktadır.”

Okuma – Anlama Etkinliği -11 metninde aşağıdaki konulara değineceğiz.

Bu çalışmamızda günlük yazarının günlüğüne neler yazdığına.

Parçaya ait 5N 1K soruları

  Yaşadıkları bir günü yazmaları

√ Okuma – Anlama Etkinliği-11 metinde sorularla günlük yaşantılarındaki farklılıkları görebilmesini sağlama çalışması.

Okuma Anlama Metinleri

2. Sınıf Türkçe 5N1K metinleri

GÜNLÜK
Merhaba Sevgili Günlüğüm;
Sana her gün böyle kaçıncı kere merhaba diye yazdığımı merak ediyorsun değil mi günlüğüm? O zaman seni merakta bırakmayayım, hemen açıklayayım. Biliyorsun bu defteri aslında 4 ay önce aldım ama o zamanlar adamakıllı bir şeyler yazmıyordum. Çünkü yaptıklarımın hep aynı şeyler olduğunu, bu yüzden de her gün bunları yazmanın gereksiz olduğunu düşünüyordum. Sonra bir gün canım sıkılınca, günlüğüme neler yazmışım bir bakayım, dedim.
İyi ki de bakmışım. Meğer ben deftere doğru düzgün bir şeyler hiç yazmamışım. Genelde iki üç cümle vardı. Bazı sayfaları ise yarısına kadar doldurmuşum. Halbuki bir gün yirmi dört saatti. Benimse uyuduğum dokuz saat hariç, geriye on beş saatim kalıyordu. Ben bu on beş saati boşuna mı yaşıyordum? Her gün aynı şeyleri yapmak önemsiz olmamalıydı. Çünkü öyle olsaydı hayat önemsiz olurdu.
Ben de bir karar verdim. Yaptıklarımı değiştiremiyorsam, yaşadıklarımı değiştirecektim. Yaşadığım şeylere daha çok dikkat edecektim. Şimdi ise hissettiğim her şeyi, yediğim yemeğin içtiğim suyun tadını, okuduğum kitaptan ne anladığımı, etraftan aldığım kokuları, havanın değişimini, arkadaşlarımla oynadığım oyunları, evde ve okulda yaşadıklarımı günlüğüme yazıyorum. Bunu da tam elli yedi gündür yaptığım için sana o günden beri kaçıncı kere merhaba dediğimi yazıyorum.
Açıklamamı yaptığıma göre bugünümü anlatayım. Bak ne oldu …”
Yazar : Emine Çelik

ÇALIŞMA İLE İLGİLİ YORUMLARI SAYFANIN ALTINDAKİ YORUM KISMINA YAZABİLİRSİNİZ.

FACEBOOK GRUBUMUZA KATILMANIZI BEKLİYORUM. KATILMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Lütfen çalışmalarla ilgili beğeni ve yorumlarınızı belirtmeyi unutmayın.

Özgün ve yeni içerik anlayışıyla ücretsiz.

Çalışmalarımın iznim olmadan farklı platformlarda paylaşılması kesinlikle yasaktır.

TİCARİ AMAÇLI ÇOĞALTILMASI İZNE TABİDİR.

İndirmek için linke tıklayınız.

DOSYAYI İNDİR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.