3. Sınıf Deneme Sınavı 1

Çok uzun bir aradan sonra yeni nesil soru içerikli 3. sınıf deneme sınavı 1 çalışmasını yayınlıyorum. Deneme sınavı yazmak çok emek isteyen ve gerçekten sınıf seviyesini ortaya çıkaran sorulardan oluşmalı.

 • 11 Mart 2020
 • 9.249 kez görüntülendi.
3. Sınıf Deneme Sınavı 1

3. Sınıf Deneme Sınavı 1

Çok uzun bir aradan sonra yeni nesil soru içerikli 3. sınıf deneme sınavı 1 çalışmasını yayınlıyorum. Deneme sınavı yazmak çok emek isteyen ve gerçekten sınıf seviyesini ortaya çıkaran sorulardan oluşmalı. Bu deneme çok uzun bir aradan sonra yazıldı. Bu denemede klasik denemelerden farklı olarak yeni nesil sorular yer almaktadır. Yeni nesil sorularda öğrencinin bilgisi ölçülürken muhakeme etme yeteneği ve mantık yürütme de işin içine girmektedir. Uzun paragraflar içerisine serpiştirilen bilgiyi kısa bellekte işleyip yorumlayan öğrenciler hemen ortaya çıkmaktadır. Yeni nesi sorularda mantık ve muhakeme yeteneği yanında görsel yorumlama da işin içerisine girmektedir. Yeni veya eski soru tipi ne olursa olsun öğrencinin bilgiyi bilmesi ve bildiğini yorumlayabilmesi ve soruda verilenlerle ilişkilendirmesi gerekiyor. Yorumlama ve ilişkilendirme yeni nesil sorularda daha ön plandadır. Öğrencilerimizin okuduklarını kısa bellekte tutma süresi bu tür soruları çözmede onları bir adım ileri götürürken, bazen kısa bellekte bilgiyi tutma süresi azaldıkça öğrenci soruyu okumakta, anlamayıp geri dönmekte ve bir daha okumaktadır. Bu durum sık tekrar edince hem süre açısından hem de okuma anlama açısından sıkıntı yaşamaktadır. Bu bilgiler ışığında bu çalışmada yorumlama, muhakeme etme ve mantıklı cevap vermeyi sağlamaya yönelik sorular hazırlamaya çalıştım. Bu 3. sınıf için yazdığım ilk deneme.

Denemede;

√ Boşluk doldurma (eşleştirme yöntemi ile)

√ Doğru – yanlış

√ Test şeklinde sorular yer almaktadır.

 

3. Sınıf Deneme Sınavı 1

3. Sınıf Deneme Sınavı 1

3. Sınıf Deneme Sınavı 3

3. Sınıf Deneme Sınavı 4

FACEBOOK GRUBUMUZA KATILMANIZI BEKLİYORUM. KATILMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Lütfen çalışmalarla ilgili beğeni ve yorumlarınızı belirtmeyi unutmayın.

Özgün ve yeni içerik anlayışıyla ücretsiz.

Çalışmalarımın iznim olmadan farklı platformlarda paylaşılması kesinlikle yasaktır.

TİCARİ AMAÇLI ÇOĞALTILMASI İZNE TABİDİR.

İndirmek için linke tıklayınız.

Deneme sınavını Z KİTAP olarak indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ.

Bir önceki yazımız olan Ritmik Sayma ve Çarpım Tablosu Anahtarlık başlıklı makalemizde Anahtarlık, Çarpım tablosu anahtarlık ve İlkokul çarpım tablosu hakkında bilgiler verilmektedir.

DOSYAYI İNDİR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 17 YORUM
 1. Emre dedi ki:

  3. Sınıf deneme sınavı cevap anahtarı var mı. Emeğinize sağlık

  1. ercanakmercan dedi ki:

   Cevap anahtarını pek yayınlamıyorum. Nedeni ise takipte olan bazı öğrencilerimiz soruları çözmeden cevap şıklarına bakmayı tercih ediyor. Başka türlü ise soruyu okuyor ve cevapları kontrol ettirmek için öğretmenine soruyor. Böylece sınav daha fazla amacına ulaşmış oluyor. Ama bu gidişle denemelerimizin cevap anahtarlarını da yayınlayacağız. Çünkü çok bu yönde talep var. İlginiz için teşekkür ederim.

   1. mete mese dedi ki:

    hocam cevap anahtarını nasıl alabiliriz

 2. zümrüt yonca turgut dedi ki:

  Emeğiniz ve paylaşımınız için çok teşekkür ediyorum hocam.

  1. ercanakmercan dedi ki:

   Teşekkür ederim.

 3. DEMET GÜL dedi ki:

  Emeğinize sağlık hocam

  1. ercanakmercan dedi ki:

   Teşekkür ederim.

 4. Kamil DEMİRBAĞ dedi ki:

  Emeğiniz için teşekkür ederim. Harika hazırlanmış, çok beğendim. Matematik 9 ve 18 sorularda yanlışlık olabilir mi? Kontrol edebilir misiniz? Çok teşekkür ederim.

  1. ercanakmercan dedi ki:

   Hocam inceledim. Şıklar hatalı girilmiş. Türkçe 13. Sorunun şıkları yeniden düzenlendi. Matematik 9. soruda seçenekler yoktu. Doğru seçenek eklendi. Yeni yüklediğim dosyaya göre matematik 19. soru sizdeki 18 soruda hata görmedim. 7’şer ritmik sayma ve 6’şar ritmik sayma ile ilgili bir soru idi. Uyarınız için ayrıca teşekkür ederim. Sağlıklı günler dilerim.

 5. hanen küçükoğlu dedi ki:

  Emeğinize sağlık hocam..

 6. ERDEM dedi ki:

  CEVAP ANAHTARINI YAYINLARMISINIZ YADA MAİL ATAR MISINIZ.

  1. ercanakmercan dedi ki:

   Bazı öğrencilerimiz öğretmeninden önce testi görebiliyor ve sonuçları görüyordu. Bu sebepten cevapları yayınlamamıştık. Talepler artınca fırsat buldukça cevap anahtarlarını paylaşacağız inşallah.

 7. evren bulut dedi ki:

  Merhabalar hocam öncelikle kıymetli çalışmalarınızı paylaştığınız için tş ederim. 3.sınıflarla ilgili etkinliler tüm tam değil acaba bunlar tamamlanacak mı? Tş ederim, slmlar.

  1. ercanakmercan dedi ki:

   İnşallah tamamlanacak hocam.

 8. esra dedi ki:

  cevap anahtarını rica edebilirmiyim lütfen yayinesra@hotmail.com adresine emeğinize sağlık iyi çalışmalar

 9. yusuf ziya dedi ki:

  cevap anahtarını rica edebilirmiyim lütfen yusufziyabaysal2008@gmail.com adresine emeğinize sağlık iyi çalışmal

 10. zeynep dedi ki:

  cevap anahtarını zizep.64@gmail.com adresine mail gönderebilir misiniz lütfen. teşekkürler, iyi çalışmalar.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.