Ercan AKMERCAN
Eğitimde Yeni Soluk. Özgün İçerik.

1. Sınıf Doğal Sayılar -Sıra Bildiren Sayılar

1. Sınıf Doğal Sayılar -Sıra Bildiren Sayılar


Version
Download 3124
Total Views 1876
Stock
File Size 1.85 MB
File Type rar
Create Date 14 Aralık 2017
Last Updated 22 Aralık 2017
Download

1. Sınıf Matematik ders kazanımlarına göre hazırladığımız çalışma kağıdında sıra bildiren sayılar konusu ile ilgili farklı etkinlikler bulunmaktadır.. Sıra bildiren çalışma kağıdında sayıların sırası, sayıların sıralarının nasıl okunduğu, sıralı olarak okunuşu verilen sayının yazılışı, gün ve ay kavramlarının sıralı şekilde öğrenilmesi, kat kavramından yola çıkarak kaçıncı katta ne var sorusuna cevap arama, ritmik sayma yaparken söylediğimiz sayıyı kaçıncı okunuşta söylediğimiz, verilen yarışmada koşucuları sıralama vb bir çok etkinlik çalışma kağıdında bulunmaktadır.
Sıra bildiren sayının tanımı :Sıra bildiren sayılar, bir nesnenin kaçıncı sırada olduğunu anlatmak için kullanılır. Sayının yanına bir nokta (.) koyarak kaçıncı sırada olduğunu anlatırız. 5. beşinci gibi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

5 yorum

      • Fatma hanım sitemiz wordpres ile yapıldığı için bazı şeyler elimizden gelmiyor. Ama sitede doküman indirmek için önce indirmek istediğiniz sayfaya tıklayın daha sonra sayfanın altında sayaçlı indirme linki var 13’den geriye sayan sayaç. Daha sonra indirme linki aktif olacak. Linke tıklayın ve indirme sayfasına gidin. Orada Download yazan yere tıklayın ve dokumanı indirin. Saygılarımla .

  1. çalışmalarınız gerçekten harika. Sık sık takip ediyorum ellerinize emeğinize sağlık. Hakkınızı helal edin

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?