Ercan AKMERCAN
Eğitimde Yeni Bir Soluk. Özgün İçerik (İlkokul Bilgi Paylaşım Alanı)

E sesi çalışması

E sesi çalışması

Dik Temel Harflerin öğretiminde kullanılacak ilk sesimiz ve ilk fasikülümüz. ELAKİN grubunun ilk harfi. Fasikül çalışması ile ilgili yorumlarınızı sayfada belirtebilirsiniz. Fasikül çalışmasında sezdirme, boyama, harf tamamlama, açık ve kapalı heceler, hecelerle kelime oluşturma, kelimelerden cümle oluşturma, kelime ve cümle yazma etkinliklerinin olmasına vb. birçok etkinliğe özen gösterildi. İçerik olarak özgün olmasına özen gösterildi. Bu fasikülde yeni dik temel harflerin en doğru şekilde öğretilmesi hedeflendi. Öğrenciler Sıkılmadan severek hem harfi sezecek, hem boyayacak, hem E sesi içeren varlıkları görsel olarak görebilecek. Bir öğretmenin ihtiyaç duyacağı bir çok  etkinlik ve çalışma barındıracak şekilde fasikül tasarlandı.

♦ E e Harfi Sezdirme Çalışması

♦ E e Harfini Tanıma

♦ E Harfi Yazma Çalışması

♦ E e Harfi Yazma ve Boyama Çalışması

♦ Boyayarak Öğrenelim

♦ Eksik Harfi Tamamlama Çalışması

♦ Harf Boyama Çalışması

♦ E Sesi Birazcık Eğlenelim

♦ Öğrendiklerimizi Pekiştirelim

E sesi fasikülü dolu dolu 16 sayfadan oluşup PDF olarak ücretsiz. Özgün ve yeni.

(FASİKÜLLERİN  TİCARİ AMAÇLI ÇOĞALTILMASI İZNE BAĞLIDIR. KAYNAK BELİRTİLMEDEN BAŞKA PLATFORMLARDA PAYLAŞILMASI İÇERİK SAHİBİNİN İZNİNE BAĞLIDIR. )

Resme tıklayarak çalışmaya ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

15 yorum

  1. ercan öğretmenim çok güzel hazırlamışsınız teşekkür ediyorum.izniniz olduğu sürece sizin adınızla kullanmayı düşünüyorum.

    • İznim sadece bunları satış amaçlı çoğaltıp satanlara yoktur. Siz değerli meslektaşlarıma ücretsizdir. Çalışmada adımın olması emeğe saygıdır. Teşekkür ederim.

  2. Hocam çalışmalarınızı yakından takip ediyorum. Yeni dokümanları bekliyoruz. Çizgi çalışmaları ile ilgili dokümanları bekliyorum.siteniz çok kullanışlı olmus

    • Teşekkür ederim sayın öğretmeni. Öğretmen arkadaşların ilgisi ile bu site daha daha da verimli olacaktır.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?