Online Deneme Sınavı

Online Sınav Sistemleri sınavların zaman, mekân, basılı materyal ve öğretmen gözetiminde gerçekleşen geleneksel sınav yöntemlerine karşı çıkmaktadır.

 • 04 Mayıs 2021
 • 488 kez görüntülendi.
Online Deneme Sınavı

          ONLİNE DENEME SINAVI

Sayfanın sonundaki görsele tıklayarak Online Deneme Sitemize ulaşıp güncel denemeleri çözdürebilirsiniz.

       Online Deneme Sınavları, sınavların zaman, mekân, basılı materyal ve öğretmen gözetiminde gerçekleşen geleneksel sınav yöntemlerine karşı çıkmaktadır. Bu tür çalışmalar özellikle öğrencilerimizin günlük  eğitimlerinden mahrum kaldıkları hastalık ve kriz durumlarında ortaya çıkmaya başladı. Özellikle COVİD-19 hastalığının uzun bir sürece yayılması ve belirsizliklerin fazlalaşması ile Online Eğitim Sistemleri daha hızlı hayatımıza girdi. Sanal sınıflar, gerçek sınıfların yerini almaya, sanal denemeler ve sınavlar gerçek sınavlarını yerini almaya başladı. Pandemi ile birlikte sanal deneme ve sanal öğrenme arayışları çoğaldı. Öğrencilerin Online Deneme sistemlerine ilgisi giderek artmaya başladı. Bu sadece ülkemizde değil tüm diğer ülkelerde aynı. Dediğim gibi kriz ve salgın hastalıklar döneminde çevrimiçi dersler ve sınav sistemleri öğrencilerimize bir fırsat sunmaktadır. Okullarda eğitimin ertelendiği bir dönemde öğrencilerimize çevrimiçi verdiğimiz eğitimlerin ne kadarının MEB kazanımlarına yansıdığını öğrenmek için Online Deneme ve Test Sistemleri bizim için kurtarıcı olmaya başladı. Bazı olumsuz yanları olmakla birlikte değişen çağda bu tür sistemlere fazla karşı koymamız mümkün gözükmüyor.  Çevrimiçi değerlendirme araçları, öğrencilerin ilerlemesinin bu tür durumlarda dahi kesintisiz değerlendirilmesini ve izlenmesini sağlamakta ve bir kurtarıcı olarak karşımıza çıkmaktadır.

       Online Sistemlerin en önemli kolaylığı öğrencilerin, herhangi bir yerde ve belirlenen herhangi bir zamanda sınava girmelerini sağlamaktadır. Bunun için gereken tek şey internet ve bir tablet. 24 saat 7 gün dilediği zamanda ve kendi istedikleri bir mekânda kendilerini değerlendirebilmektedirler. Online Deneme Sistemleri mekân sınırlaması olmadan değerlendirme yapmaktadır. Çevre dostudur. Düşük maliyet yüksek fayda sağlamaktadır. Bu sınav sistemleri algoritmaları sayesinde eksiksiz analizler yaparak öğretmenlere e öğrencilere eksiklerini gösteren raporlar sunmaktadır.

           AKMERCAN ONLİNE SINAV SİSTEMİ

         Akmercan Online Deneme Sınavı sisteminin size sağlayacağı avantajlar;

 • Öğrenciler istediği yerde sistemimize yüklenen deneme sınavlarına ve testlere ulaşabilir.
 • Öğrenciler sınavın başlangıç – bitiş tarihleri arasında istediği saatte değerlendirmeye katılabilir.
 • Ülke geneli girilen denemelerde çok fazla sayıda öğrencinin katılımı ile gerçekleşen değerlendirmelerde anlık kendi durumunu görebilir.
 • Akmercan Online Deneme Sistemince sınav sonucunda verilen karne ile eksik konu ve kazanımlarını tespit ederek gerekli önlemleri alır.
 • Akmercan Online Deneme Sistemi 1, 2, 3 ve 4. Sınıf Kazanım Değerlendirme Sınavları yayınlamaktadır.
 • Kazanım Değerlendirme Sınavlarında YENİ NESİL SORU çalışmalarına öncelik verilerek öğrencinin bilgiyi anlaması, muhakeme etmesi, yorumlama yeteneğini geliştirmesi avantajlarını sağlar.
 • Sistemimizde sınava giren öğrenciler Ercan AKMERCAN tarafından hazırlanan özgün ve kazanımlara uygun soruları çözmektedir.
 • Kağıt zaman, para tasarrufu sağlar .
 • Ülkemizin her yerinde sınava girme esnekliği sağlar.
 • Öğrenciye özel hizmet sağlar.
 • Öğretmene değerlendirme sonucunda öğrencisinin tüm bilgilerine erişimi sağlar.
 • DENEME SINAVLARIMIZ ÜCRETSİZDİR.

SİTEMİZE ULAŞMAK İÇİN

Sistemde yayınlanan ve devam eden güncel denemelere ulaşmak için görsele tıklamanız yeterlidir.

Online Deneme

Akmercan Online Deneme Sınavı

 

FACEBOOK GRUBUMUZA KATILMANIZI BEKLİYORUM. KATILMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Lütfen çalışmalarla ilgili beğeni ve yorumlarınızı belirtmeyi unutmayın.

Özgün ve yeni içerik anlayışıyla ücretsiz.

Çalışmalarımın iznim olmadan farklı platformlarda paylaşılması kesinlikle yasaktır.

TİCARİ AMAÇLI ÇOĞALTILMASI İZNE TABİDİR.

İndirmek için linke tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan 3. Sınıf Okuma Anlama Metni “Otobüs Ev başlıklı makalemizde 3. sınıf okuma anlama, 3. sınıf okuma anlama kitabı ve 3. sınıf okuma anlama metinleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.