BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ.
BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ.
Ercan Akmercan

TTKB Dik Temel Abece Fontu

Bu duyurudan bir kaç ay sonra Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından yürütülen Milli Eğitim Bakanlığı Türkçe Öğretim Programı geliştirme çalışmaları

TTKB Dik Temel Abece Fontu

TTKB Dik Temel Abece Fontu

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Sayın Alpaslan Durmuş tarafından 2017-2018 Öğretim yılından itibaren okuma yazma öğretiminde TTKB Dik Temel Abece fontu kullanılarak okuma yazmaya geçileceği bildirildi. Bu duyurudan bir kaç ay sonra Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından yürütülen Milli Eğitim Bakanlığı Türkçe Öğretim Programı geliştirme çalışmaları kapsamında program geliştirme ekibiyle tasarlanan “ TTKB Dik Temel Abece Fontları’’ paylaşıma sunulmuştur.

Fontlar hem MAC işletim sistemine hem de WİNDOWS işletim sistemine uygun olarak tasarlandığı TTKB yetkililerince kamu oyuna duyuruldu.  Dokuz ayrı biçimde hazırlanan fontlar 2017-2018 eğitim öğretim yılında okuma yazma öğretiminde kullanılacaktır. Öğretmen arkadaşlarımıza kolaylık olsun diye bizde sitemizde yayınlamaya kara verdik. Fontlara sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Resme tıklayarak TTKB Dik Temel Abece Fontuna ulaşabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Sitemizin Kuruluş Amacı başlıklı makalemizde Ercan Akmercan sitesinin kuruluş amacı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.