TTKB Dik Temel Abece Fontu

Bu duyurudan bir kaç ay sonra Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından yürütülen Milli Eğitim Bakanlığı Türkçe Öğretim Programı geliştirme çalışmaları

  • 30 Ağustos 2017
  • 1.967 kez görüntülendi.
TTKB Dik Temel Abece Fontu

TTKB Dik Temel Abece Fontu

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Sayın Alpaslan Durmuş tarafından 2017-2018 Öğretim yılından itibaren okuma yazma öğretiminde TTKB Dik Temel Abece fontu kullanılarak okuma yazmaya geçileceği bildirildi. Bu duyurudan bir kaç ay sonra Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından yürütülen Milli Eğitim Bakanlığı Türkçe Öğretim Programı geliştirme çalışmaları kapsamında program geliştirme ekibiyle tasarlanan “ TTKB Dik Temel Abece Fontları’’ paylaşıma sunulmuştur.

Fontlar hem MAC işletim sistemine hem de WİNDOWS işletim sistemine uygun olarak tasarlandığı TTKB yetkililerince kamu oyuna duyuruldu.  Dokuz ayrı biçimde hazırlanan fontlar 2017-2018 eğitim öğretim yılında okuma yazma öğretiminde kullanılacaktır. Öğretmen arkadaşlarımıza kolaylık olsun diye bizde sitemizde yayınlamaya kara verdik. Fontlara sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Resme tıklayarak TTKB Dik Temel Abece Fontuna ulaşabilirsiniz.

FACEBOOK GRUBUMUZA KATILMANIZI BEKLİYORUM. KATILMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Lütfen çalışmalarla ilgili beğeni ve yorumlarınızı belirtmeyi unutmayın.

Özgün ve yeni içerik anlayışıyla ücretsiz.

Çalışmalarımın iznim olmadan farklı platformlarda paylaşılması kesinlikle yasaktır.

TİCARİ AMAÇLI ÇOĞALTILMASI İZNE TABİDİR.

İndirmek için linke tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Sitemizin Kuruluş Amacı başlıklı makalemizde Ercan Akmercan sitesinin kuruluş amacı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Bayram Gökkaya dedi ki:

    Çalışmalarınızı çok beğendim ve yararlanmak istiyorum. Teşekkürlerimi sunarım.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.