Türkçe-1 Eş Sesli Kelimeler Çalışması

Anlamları farklı, yazılışları aynı olan kelimelere eş sesli (sesteş) kelimeler denir. Bu çalışmamızda öğrencilerimizin bu konuyu kavramalarını ve anlamalarını sağlayacak şekilde görselli

  • 04 Mart 2018
  • 3.916 kez görüntülendi.
Türkçe-1 Eş Sesli Kelimeler Çalışması

1. SINIF EŞ SESLİ KELİMELER

Anlamları farklı, yazılışları aynı olan kelimelere eş sesli (sesteş) kelimeler denir. Bu çalışmamızda öğrencilerimizin bu konuyu kavramalarını ve anlamalarını sağlayacak şekilde görselli ve bol etkinlikli hazırlandı. Çalışmamızda öncelikle deftere yazdırılabilecek şekilde kısa konu anlatımı ve çözümlü örnekler bulunmaktadır. Velilerimiz ve öğretmenlerimiz bu çalışmayı öğrencilerimiz için kullanabilirler. Velilerimiz çalışmayı öğrencimize destek ve pekiştirmek amaçlı evlerinde kullanabilirler. Öğretmen arkadaşlar ise kaynak çalışma olarak eş sesli kelimeler çalışmasını sınıflarında renkli ya da siyah beyaz yazılarla çoğaltarak kullanabilirler.  Bu çalışmanın kullanacak öğretmen, öğrenci ve velilerimize faydalı olmasını dilerim. Çalışmalarım özgün olup aşırı emek ve bol zaman alan çalışmalardır. Sitenin devamı için sitemiz sponsorlarını ziyaret etmeniz sitenin devam etmesine katkı sağlayacaktır.

Örnek 1 : yaz  sözcüğünün iki anlamı

yaz : Mevsim adı..

*  Bu yaz Ankara’ya tatile gideceğiz..

yaz : Bir şeyin üzerine yazı yazmak.

*  Askerlere sınıfça mektup  yazdık.

Bu çalışmamız 2 sayfadan oluşmuş olup hem 1. sınıf hem de 2. sınıf için kullanılabilecek etkinlikler içermektedir. Ücretsiz ve özgün bir çalışmadır.

 

FACEBOOK GRUBUMUZA KATILMANIZI BEKLİYORUM. KATILMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Lütfen çalışmalarla ilgili beğeni ve yorumlarınızı belirtmeyi unutmayın.

Özgün ve yeni içerik anlayışıyla ücretsiz.

Çalışmalarımın iznim olmadan farklı platformlarda paylaşılması kesinlikle yasaktır.

TİCARİ AMAÇLI ÇOĞALTILMASI İZNE TABİDİR.

İndirmek için linke tıklayınız.

 

DOSYAYI İNDİR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.