Türkçe 1 Okuma Anlama Etkinlikleri 19

Okuma anlama etkinlikleri 19 ile okuma anlama parçalarımızdan biri ile karşınızdayız.Bu çalışmada metinle ilgili klasik ve çoktan seçmeli sorular

  • 15 Nisan 2018
  • 8.553 kez görüntülendi.
Türkçe 1 Okuma Anlama Etkinlikleri 19

Okuma Anlama

Okuma anlama etkinlikleri 19 ile okuma anlama parçalarımızdan biri ile karşınızdayız.Bu çalışmada metinle ilgili klasik ve çoktan seçmeli sorular çalışmada yer almaktadır. Ayrıca zıt anlamlı kelimeler, yazım yanlışı olan kelimelerin doğru yazımları ve 5n 1k çalışması bulunmaktadır. Hem öğrencilerimizin okuma anlama çalışmalarında başarısını arttırmak ve geçmiş konuların tekrarı olacak şekilde çalışma hazırlandı. Çalışmalarımız beğeneceğinizi umuyorum.

YAĞMUR 

   Güneş ışınları, yeryündeki suları ısıtır. Isınan sular buharlaşıp gökyüzüne doğru yükselmeye başlar. Bu buharlar gökyüzünde birleşip bir araya gelirler. Bu sayede bulutlar meydana gelir. Gökyüzünde bu bulutlar soğuk hava ile karşılaşınca su buharı yoğunlaşır ve ağırlaşmaya başlar. Rüzgarın etkisi ile gökyüzündeki bulutlar hareket eder. Bu hareket esnasında birbiri ile çarpışan büyük bulutlar arasında şimşekler çakar. Ardında biz bu sesi duyarız. Çarpışan bulutun içindeki su damlacıkları artık yer çekimine karşı koyamaz hale gelir ve yeryüzüne yağmur olarak düşmeye başlar.
Şimşek çakmadan da yağmur yağabilir. Yağmurun yağması insanlar arasında sevinçle karşılanır. İnsanlar yağmuru bereket olarak görür. Şiddetli yağmayan yağmurların altında çocuklar oyun oynamayı çok severler. Yüzünü gökyüzüne kaldırıp gelen damlalara el açarlar. Yağmurdan sonra havanın açılmasıyla birlikte çıkan güneş gökkuşağının renga renk oluşmasına sebep olur. Yağmur su demek, yeşil otlar ve bitkiler demektir. Yağmur kısaca hayat demektir.

Okuma Anlama Etkinlikleri 19

 

FACEBOOK GRUBUMUZA KATILMANIZI BEKLİYORUM. KATILMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Lütfen çalışmalarla ilgili beğeni ve yorumlarınızı belirtmeyi unutmayın.

Özgün ve yeni içerik anlayışıyla ücretsiz.

Çalışmalarımın iznim olmadan farklı platformlarda paylaşılması kesinlikle yasaktır.

TİCARİ AMAÇLI ÇOĞALTILMASI İZNE TABİDİR.

İndirmek için linke tıklayınız.

 


 
DOSYAYI İNDİR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.